Достапни линкови

Иванов очекува од ЕУ да се однесува европски


Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска изјави дека Македонија е подготвена да ја исполни стратегиската цел, да ги изврши зададените задачи и дека очекува ЕУ да се однесува европски. Тој одговарјќи на новинарско прашење при посета на една скопска општина истакна дека сите задачи кои ги добива земјава се реализираaт и дека тој очекува тоа што се прави да се оценува како што се оценувале и другите земји кои биле во состојба каква што е Македонија.
XS
SM
MD
LG