Достапни линкови

Фатен Гадафи


Libya -- A bullet-riddled picture of Muammar Qaddafi hangs on the wall of a cafetaria at a gas station of Bou Hadi town, 03Oct2011
СНН ја цитира Либиската телевија дека соборениот лидер Моамер Гадафи е заробен во Сирт. Ни ББС ни СНН се уште не ја потврдиле информацијата. Новинската агенција Ројтерс јави дека Гадафи бил уапсен и ранет во двете нозе. Претходно борците на Националниот преоден совет соопштија дека го освоиле родниот град на Гадафи, едно од последните упоришта на поддржувачите на режимот.
XS
SM
MD
LG