Достапни линкови

Бунтовниците го освоија Сирт


Борците на либиската привремена влада го постaвија националното знаме во центарот на Сирт откако ја преземаа целосно контролата врз градот, јавуваат новинските агенции. Станува збор за едно од последните упоришта на поддржувачите на соборениот Моамер Гадафи каде се водеа жестоки битки три месеци по ослободувањето на Триполи. Новинската агенција Ројтерс јавува дека во градот борците почнале да ја слават победата .
XS
SM
MD
LG