Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Пакистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, денеска во придружба на директорот на ЦИА, Дејвид Питреус, во Исламабад има средби со пакистанските цивилни и воени лидери. Главна цел на состанокот е да се изврши притисок врз Исламабад да превземе порешителни акции против милитантите. Соединетите Држави честопати превземаат акции со беспилотни летала против милитантите во Пакистанските региони во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG