Достапни линкови

Нова офанзива за освојување на последното упориште на Гадафи


Арапските медиуми јавуваат дека силите на новите либијски власти започнале нова офанзива против приврзаниците на Гадафи во нивното последно упориште Сирте. Ал Џезеира јави дека изутрината се слушале тенковски и артилериски истрели во центарот на градот.
XS
SM
MD
LG