Достапни линкови

Нови протести се очекуваат во Грција


од вчерашните протести
Нови анти-владини протести се очекуваат во Грција денеска, додека власта се подготвува за усвојување на нови непопуларни мерки за штедење, наменети за избегнување на банкрот на задолжената земја. Во вчерашните протести во Атина биле повредени 50 полицајци. Во немирите учествивале главно помлади демонстранти. Нивниот број се проценува на 100.000 лица.
XS
SM
MD
LG