Достапни линкови

Францускиот претседател стана татко


Николас Саркози
Француските медиуми јавија дека Карла Бруни, сопругата на претседателот Николас Саркози, родила девојче. Првата дама на 43 годишна возраст се породоила доцна синоќа во приватна клиника во Париз. Саркози сега е првиот претседател на Франција кој станал татко за време на мандатот. Според медиумските извештаи, Саркози пристигнал во клиниката откако Бруни се породила, враќајки се од разговори за кризата во Еврозоната.
XS
SM
MD
LG