Достапни линкови

Времето денеска сончево


Денеска не очекува сончево време со ветер од јужен правец. Температурите ќе се движат во интервалот од 13 до 20 степени. Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 18 степени. Метеролозите предвидуваат слично време и за утре, со температури до 21 степен по што следува заладување со можни врнежи во текот на викендот.
XS
SM
MD
LG