Достапни линкови

Турција уапси 12 припадници на Ал Каеда


Турските безбедносни сили соопштија дека уапсиле 12 осомничени дека се поврзани со терористичката група Ал Каеда. При операцијата што е спроведена паралелно во 7 градови полицијата уапсила луѓе кои се осомничени дека со домашните соработници се обидувале да регрутираат борци за Ал Каеда во Авганистан и Пакистан.. Полицијата пред два месеца уапси 14 припадници на Ал Каеда, кои планирале да ја нападнат американската aмбасада во Анкара.
XS
SM
MD
LG