Достапни линкови

Бесими и Попоски на состанок на НАТО во Брисел


Фатмир Бесими
Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе се одржи редовeн годишен состанокот на Македонија со Северно-Атлантскиот Совет за прогресот на земјава во рамките на Акцискиот план за членство. Состанокот ќе го води заменик генерален секретар на НАТО, амбасадорот Клаудио Бисогниеро, а присутни ќе бидат амбасадорите земјите членки во НАТО. На состанокот ќе бидат присутни македонкиот министер за надворешни работи Никола Попоски и министерот за одбрана Фатмир Бесими.
XS
SM
MD
LG