Достапни линкови

Експолозија во Авганистан, 5 војници загинале


Најмалку 5 авганистански загинаа денеска при експлозија на бомба во провинцијата Херат. Локалните власти соопштија дека војниците загинале кога воениот камион поминал покрај домашно направена бомба. Никој не преземал одговорност за нападот, но досега за такви слични напади биле обвинувани Талибанците.
XS
SM
MD
LG