Достапни линкови

Лига на шампиони: Реал убедлив


Фудбалерите на Реал Мадрид го декласираа Олимпик Лион во синоќешниот натпревар од Лигата на шампионите, победувајќи со 4:0. Во таа група Ајајкс во Загреб го совлада Динамо со 2:0, а во другите мечеви се постигнати следните резултати:
Манчестер Сити- Виљареал 2:1
Наполи- Баерн 1:1
ЦСКА Москва- Трабзонспор 3:0
Лил- Интер 0:1
Базел- Бенфика 0:2
Оцелул- Мачестер Јунајтед 0:2
Вечер се играат натпреварите од другите 4 групи.
XS
SM
MD
LG