Достапни линкови

Експолозија во Турција, 5 полицајци загинале


Турските власти соопштија дека при експлозија на бомба загинале 5 полицајци и двајца цивили во југоисточна Турција. Во соопштението е наведено дека најверојатно цел на нападот било полициското возило. Турската полиција смета дека за инцидентот се виновни бунтовниците од Курдската работничка партија.
XS
SM
MD
LG