Достапни линкови

Експлозија во Сомалија


Сомалиските безбедносни сили соопштија дека при експлозија на автомобил бомба паркиран во близина на министертвото за надворешни работи загинале најмалку 4 луѓе а 6 се ранети. Експлозијата се случила за време на средбата на кениските министри за надворешни работи и одбрана со сомалиските лидери во главниот сомалиски град Могадишу.Состанокот се одвивал на неколку километри од експлозијата.
XS
SM
MD
LG