Достапни линкови

Геј стрејт алијансата утре ќе протестира во Белград


Геј стрејт алијансата во Белград најави за утре протести пред српската Влада под мотото „Доста е“ поради нападот врз 24 годишна девојка која носела блуза со обележје на нивното движење. Организаторите соопштија дека цел на протестот ќе биде да се укаже на ескалацијата на насилството во општеството врз маргинализираните групи и барање од држата да го реши тој проблем.
XS
SM
MD
LG