Достапни линкови

Вашингтон и Багдад без договор за американските сили


Стејт Департментот соопшти дека Соединетите Држави и Ирак сеуште немаат договор за тоа колку американски војници и воени советници ќе останат во Ирак по декември годинава, кога е крајниот рок за повлекување на американските сили од таа земја. Проблемот ево тоа што ирачката влада не се согласува со барањето на Вашингтон, американските војници да имаат имунитет во Ирак.
XS
SM
MD
LG