Достапни линкови

Средба Медведев - Јанукович во Доњецк


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска е во посета на Украина, каде што ќе има средба со претседателот Виктор Јанукович. На средбата во Доњецк, се очекува главната тема на разговорите да бидат енергетски прашања, односно, Медведев ќе и понуди на Украина поефтин гас доколку Киев ги зајакне контролите на гасоводната мрежа.
XS
SM
MD
LG