Достапни линкови

Емирот од Катар на средба со Вељановски и Груевски


Средба на претседателот Ѓорге Иванов со Емирот на Катар, Шеик Хамад Бин Калифа Ал Тани
Емирот од Катар Шеик Хамад бин Калифа Ал Тани денеска ја продолжува официјалната посета на Македонија. Емирот ќе се сретне со претседателот на Собранието Трајко Вељановски и со премиерот Никола Груевски. Во рамки на неговата посета ќе бидат потпишани неколку билатерални договори од областа на културата, образованието, како и од економската сфера.
Емирот вчера имаше средба и со претседателот Ѓорѓе Иванов.
XS
SM
MD
LG