Достапни линкови

Либиските бунтовници ја презедоа контролата во Бани Валид


Прославата на силите на либискиот преоден совет во Бани Валид
Либиските бунтовници го поставија знамето на новата влада во Бани Валид и се надеваат дека ќе ја преземат контролата и во другите места кои се уште се под водство на соборениот лидер Моамер Гадафи. Силите на либискиот преоден совет изјавија дека имало голем отпор од страна на силите лојални на Гадафи.
Во меѓувреме продолжуваат борбите и во Сирт, родниот град на поранешниот либиски лидер.
XS
SM
MD
LG