Достапни линкови

Нова рунда мировни преговори на Блискиот Исток?


ЕУ објави дека Израелците и Палестинците ќе се вратат на преговарачката маса при крајот на месецов во обид да се започне нова рунда на мировните преговори на Блискиот Исток. Според Унијата, квартетот на преговарачи на Блискиот Исток ќе се сретнат во Ерусалим на 26 октомври каде ќе ги започнат подготовките и ќе разговараат за агендата за развојот на преговорите.
Квартетот го сочинуваат ЕУ, САД, ОН и Русија.
XS
SM
MD
LG