Достапни линкови

Најмалку 25 луѓе загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека најмалку 25 луѓе загинале биле убиени при денешните судири во северозапандиот регион во близина на авганистанската граница. Во соопштението е наведено дека пакистанскиот воен пункт бил нападнат од милитанти. При судирите загинале 9 војници и 14 терористи.
XS
SM
MD
LG