Достапни линкови

Путин негира дека е загарантирана неговата победа


Рускиот премиер Владимир Путин во телевизиско интервју негира дека е загарантирана неговата победа на претседателските избори следната година. Тој изјави дека Русите имаат избор. Путин зборувајќи за престојните парламентрани избори дека е неопходно неговото лидерство во владечката партија Обедината Русија за да остане доминантна политичка сила и по изборите.
XS
SM
MD
LG