Достапни линкови

Бан Ки Мун:Итно да престане убивањето на цивили во Сирија


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун го повика сирискиот претседател Башар ал Асад итно да престане со убивање на цивили и да прифати да се спроведе меѓународна истрага за прекршување на човекови права.
Тој изјави дека таму се убиваат цивили и тоа мора итно да престане. Според податоците на Обединетите Нации во послениве неколку месеци над 3 илјади луѓе загинале во борбата против режимот.
XS
SM
MD
LG