Достапни линкови

Напад врз провинциски шеф на безбедност во Авганистан


Илустрација: Германски војник во Авганистан.
Бомбаш самоубиец извршил напад врз конвој на шефот на локалната безбедност во авганистанската провионција Фаријаб.
Нападот бил извршен во главниот град Маинмах, при што загинало едно момче, а шефот на Националниот директорат за безбедност во Фаријаб Ахмад Садат и најмалку 4 негови телохранители биле ранети.
XS
SM
MD
LG