Достапни линкови

Стогодишен човек истрча маратон


Илустрација: Торонто.
Стогодишниот Фауџа Синг, родум од Индија, стана најстариот човек што истрчал цел маратон, со што го заслужи местото во Гинисовата книга на рекорди. За завршување на патеката долга 42 километри му биле потребни повеќе од 8 часа. Додека Синг ја завршил трката, работниците веќе ги отстраниле барикадите околу патеката и ги симнале рекламните банери околу целната линија.
XS
SM
MD
LG