Достапни линкови

Рударска несреќа во Кина


Најмалку 11 рудари загинаа денеска прио експлозија на гас во рудник во северниот дел на Кина.Локалните власти соопштија дека од рудникот остнатаите 10 рудари се безбедно евакуирани од рудникот. Минатата година над 2400 рудари загинале при честите несреќи во кинеските рудници.

XS
SM
MD
LG