Достапни линкови

Нови докази за случајот Литвиненко


Сопругата на поранешниот руски агент Александар Литвиненко кој пред 5 години беше убиен во Лондон , почна акција за собирање пари за судските трошоци за истрагата на неговата смрт. Сопругата Марина бара да се спроведат дополнителни испитувања за неговата смрт затоа што, како што вели, сака да докаже дека Русија е соучесник во убиството. Британските обвинители разгледуваат нови докази за случајот.
XS
SM
MD
LG