Достапни линкови

Критики за египетскиот воен совет


Минатонеделните протести во Каиро
Еден од водечките египетски реформисти Мухамед ел Барадеј денеска го критикуваше владеачкиот воен совет поради големите ингерeнции и овластувања но и за недоволното искуство во водење на земјата. Тој изјави дека сега Египет има совет со овластувања без искуство и влада без овластувања со искуство и дека тоа не води никаде. Неговите забелешки следуваат по една недела од насилното задушување на протеститe при кои загинаа 20 Копти.
XS
SM
MD
LG