Достапни линкови

Експлозија на бомба во Турција


Турските безбедносни сили денеска интервенираа за прекин на незаконски демонстрации во Адана, во јужниот дел на Турција. За време на протестите експлодирала бомба при што 4 полицајци се ранети. На протестите биле поставени пароли за поддршка на Курдската работничка партија, јавуваат турските медиуми.
XS
SM
MD
LG