Достапни линкови

Сириски војници со оклопни возила влегоа во град


Активисти за човекови права тврдат дека илјадници сириски војници со оклопни возила отвориле оган во градот Забадани кој се наоѓа во близина на границата со Либан. Активистите тврдат дека војниците ги чешлаат полињата во близина на градот во потрага по десертери, ограбуваат домови, запленуваат автомобили, и уапсиле најмалку 100 луѓе . Претходно во тој регион се воделе жестоки битки меѓу десертерите и лојалните сили на власта
XS
SM
MD
LG