Достапни линкови

Протестите во Лондон и денеска продолжуваат


Протестите во Лондон и денеска продолжуваат, синоќа околу 200 луѓе кампуваа пред катедралата Св. Павле.Демонстрантите изјавија дека ќе го окупираат место се додека се додека не се слушне нивниот глас. Лондонските протести се инспирирани од американското движење „Окупирај го Вол Стит “. Вчера слични протестите се одржаа во речиси 900 градови во светот. Најголемите и насилни беа протестите во Рим каде што демонстрантите се судрија со полицијата.
XS
SM
MD
LG