Достапни линкови

Крвави тепачки во мексиканските затвори


При неколку часовна тепачка во мексикански затвор загинале 20 затвореници а 12 се ранети, соопштија властите. Тепачката траела речиси 3 часа се додека не успеале војниците и маринците да ја преземат контрола. Ова за една недела е втор инцидент, при што минатиот пат при тепачка на две банди во затвор загинале 7 затвореници. Во јули при бунт на затвреници го пограничкиот град Хуарес загинале 17 затвореници.
XS
SM
MD
LG