Достапни линкови

Поминаа 4 години од смртта на Тоше Проески


Спомен куќа на Тоше Проески, отворање
Денеска ќе се одбележат 4 години од смртта на македонската поп икона Тоше Проески. Во негова чест ќе се одржи концерти неколку спортски настани .Осумнаесетте маратонци што го трчаат ултра маратонот долг 1.100 километри во чест на балканската поп ѕвезда од Нова Градишка, Хрватска, денеска треба да пристигнат во Крушево.
Вечерва членовите на фан клубот и на форумот на Тоше организираат по трет пат манифестација во негова чест.
Несреќата во која загина македонската музичка ѕвезда се случи утрото на 16 октомври 2007 година во близина на Нова Градишка.
XS
SM
MD
LG