Достапни линкови

Медведев повика на радикални промени во државниот систем


Рускиот претседатедел во заминување Дмитри Медведев синоќа повика на радикална промена во системот на Русија и предложи формирање на како што вели „поголема влада“ пред претседателските избори во март 2012 година. На вчерашната средба со поддржувачите медведев изјави дека владеачката Обединета Русија треба да го искористи изборниот период за да разговараат со локалните власти и членови на граѓанската заедница за да се направи промена на владиниот систем.
XS
SM
MD
LG