Достапни линкови

Тајланд се справува со голема поплава


Хуманитaрни работници се обидуваат да им помогнат на жителите на Бангкок да се справат со поплавите и да изградат заштитни бариери. До сега поплавите во Тајланд уништија една третина од земјата, загинаа над 290 луѓе, а предизвикана е штета од околу 3 милијарди долари. Ова е една од најголемите поплави што го зафатија регионот во последниве 50 години.
XS
SM
MD
LG