Достапни линкови

Протести низ Европа и Азија


Демонстранти денеска протестираат ширум светот придружувајќи им се на движењето “Окупирај го Вол Стрит“. Околу 5 илјади луѓе излегоа на улиуците во Франкфурт, неколку илјади во Рим, стотици во Сараево. Протести имаше и во Париз, Лондон ,Сиднеј, Токио, Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG