Достапни линкови

Милитанти поврзани со Ал Каеда убиени во Јемен


При напад со американско беспилотно летало загинале најмалку 7 милитанти поврзани со Ал Каеда. Јеменското министертво за одбрана соопшти дека меѓу убиенити милитанти е и шефот за медиуми Ибрахим ал Бана. Племенските старешни тврдат дека при воздушен напад во петокот вечерта загинал и син на познат американбски свештеник во регионот.
XS
SM
MD
LG