Достапни линкови

Бунтовниците поблиску до победа во Бани Валид


Војниците на Национален либиски преоден совет соопштија дека напреднале во Бани Валид едно од последните упоришта на силите лојални на Моамер Гадафи. Воениот командант Омар Салем изјави дека очекува за два дена да го имаат градот под контрола.Бани Валид се наоѓа на 400 километри југоисточно од Триполи и заедно до Сирт се последните упоришта каде што се уште се водат жестоки битки.
XS
SM
MD
LG