Достапни линкови

Писмо со куршуми испратено до седиштето на ПАСОК


Во седиштето на грчката владеачка партија ПАСОК пристигнало заканувачко писмо со три куршуми, јавуваат новинските агенции. Грчките безбедносни служби се во потрага по испраќачите на писмото. Неодамна писма со куршуми беа испратени и до неколку грчки судии.
XS
SM
MD
LG