Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Пакистанските разузнавачки служби соопштија дека проектил испукан најевројатно од американско беспилотно летало уби најмалку 4 милитанти во близина на границата меѓу Пакистан и Авганистан. Целта на нападот било скривалиште на милитанти во село во Северен Вазиристан. Милитантите што загинаа биле членови на групата пакистански Талибанци предводена од Маулви Назир.
XS
SM
MD
LG