Достапни линкови

САД - директни разговори со Иран сепак имаше


U.S. -- State Department Spokesperson Victoria Nuland, 25Sep2005
Соединетите Држави ги отфрлија тврдењата на Иран дека немало директни контакти меѓу Вашинтон и Техеран околу иранскиот заговор за убиство на амбасадорот на Саудиоска Арабија во САД.
Според портпаролот на Стејт Департментот Викторија Нуланд отфлањето на фактот дека средба се одржала зборува за искреноста на иранската страна.
Таа од своја страна рече дека средбата се одржала во вторникот но одби да ги посочи учесниците.
XS
SM
MD
LG