Достапни линкови

Напад врз американска база во источен Авганистан


Архива
Четворица милитанти денеска загинале при напад врз американска база во источен Авганистан.
Според шефот на локалната полиција Мохамад Јангалбаш напаѓачите раниле двајца авганистански чувари но не успеале да ја урнат вратата на базата.
Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG