Достапни линкови

Британскиот секретар за одбрана поднесе оставка


Британскиот министер за одбрана Лиам Фокс денеска поднесе оставка по контроверзите во врска со неговото пријателство со бизнисмен кој имал интереси во одбраната. Пријателот на Фокс му бил советник иако немал никаква владина улога.
XS
SM
MD
LG