Достапни линкови

Исламистички протести во Тунис


Полицијата во Тунис со употреба на солзавец ги растерувала денеска илјадниците исламистички демонстранти во главниот град, кои барале воведување на исламистички закони во земјата. Протест имало и пред една приватна телевизија во Тунис која емитувала анимиран филм, кој според исламистите бил бохогулство. Во Тунис, на 23-ти овој месец, ќе се одржат парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG