Достапни линкови

Нов американски напад врз милитанти во Пакистан


Со проектил од американско безпилотно летало биле убиени 4-ца милитанти во северо-западен Пакистан, соопшти пакистански претставник за безбедност. Било погодено едно возило во провинцијата Северен Вазиристан, која е на границата со Авганистан. Ова е трет таков напад врз милитанти во тој реон во последниве 48 часа.
XS
SM
MD
LG