Достапни линкови

Tешки борби за контрола врз Сирте


Libya -- Smoke rises from the center of the coastal city of Sirte, 13Oct2011
Тешки борби денеска имало во Сирте каде силите на Привремениот Либиски Совет се борат против лојалистите на остранетиот лидер Моамер ел Гадафи.
Се јавува дека во борбите се користат и тенкови и дека силите на Транзициониот Совет напредувале во области на градот кој е родно место на Гадафи.
XS
SM
MD
LG