Достапни линкови

Штрајк на грчките царински служби


Greece -- EU and Greek flags fly in front of dark rain and thunderstorm clouds in Athens, 10Oct2011
Поради штрајк на грчките царински служби, од денеска се затворени за сообраќај сите три гранични премини меѓу Македонија и Грција. Како што е соопштено, ќе бидат пропуштани само пешаци, а штрајкот ќе траел до 24-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG