Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно и студено


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поинтензивни, особено во јужните делови од земјата. Утринската температура се движи од два до 10, а дневната од 11 до 17 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено со повремен дожд. Дневната температура ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG