Достапни линкови

Годинава 86 руски војници се самоубиле


Руското воено обвинителство денеска соопшти дека 9 члена на руската армија се убиени надвор од воена борба и 119 војници извршиле самоубиство годинава. Во соопштението е наведено дека при насилство меѓу војниците повредени се 86 членови на армијата.
XS
SM
MD
LG