Достапни линкови

Извлечени двојките за баражот за ЕП во фудбал


Денеска во Краков, Полска, беа извлечени двојките за баражот за квалификација на наредното европско првенство во фудбал, што ќе се одржи во наредната година во Полска и во Украина.
Босна и Херцеговина ќе игра против Португалија, Хрватска против Турција, Црна Гора против Чешка и Естонија против Ирска. Првите натпревари се играат на 11 и 12-ти ноември, а реваншите на 15-ти ноември.
XS
SM
MD
LG